>

неділя, 3 квітня 2016 р.

Об’єднання зусиль громади для вирішення актуальних проблем міста

31 березня відбувся круглий стіл на тему : «Об’єднання зусиль громади для вирішення актуальних проблем міста». Захід було проведено у  рамках проекту “Сильні місцеві громади – ключ до успіху реформи місцевого самоврядування”, організованого громадськими організаціями: Громадські ініціативи України, Товариство Лева, Наше Поділля та польською фундацією «Навчання для демократії".
Учасниками круглого столу стали: директор КП «Санітарна очистка міста» Ольхов О.В., голова Миколаївського клубу «Спільні дії» Галкіна Антоніна,  представники Управління ЖКГ та КБ Вознесенської міської ради, голови ОСББ та органів самоорганзіації населення, директори шкіл, викладачі екології навчальних закладів міста, громадські активісти. Модератором круглого столу виступив голова Правління громадської організації "Агенство економічного розвитку" - Аверков Сергій.
 До програми круглого столу ввійшла презентація результатів локального аналізу, проведеного ініціативною групою «Проблеми утилізації опалого листя в місті Вознесенську», ознайомились із законодавчими аспектами утримання зелених насаджень та обговорили альтернативні варіанти утилізації опалого листя.
Обрана проблема дуже гостро постала восени 2015 року, підіймалась у місцевих ЗМІ, про неї говорили представники влади та активісти міста. На жаль, у місті склалась прикра практика - з приходом осені мешканці починають спалювати листя. Дим від спалювання листя надзвичайно шкідливий як для здоров'я людей, так і для екології.
У своєму виступі директор КП "СОМ " Ольхов О.В., розповів про діючу систему утилізації листя а також про проблеми пов'язані з цим. Здивування викликала інофрмація Галкіної Антоніни,  яка познайомила присутніх з аспектами законодавства. Виявляється, що з деяких видів парків, скверів, газонів держава забороняє вивозити листя, так як оголивши землю ми шкодимо і грунту, і корінню дерев, і тваринам, що там мешкають.
У цілому, дискусія вийшла достатньо жвавою, конструктивною та плідною.  У першу чергу потрібно провести масштабну інформаційну кампанію, залучити більше активістів до інспекції благоустрою та посилити їх роль, залучати волонтерів, створити гарячу телефонну лінію. Поступово здійснювати перехід від системи тарування та вивозу листя до системи компостування його на місці. Учасники круглого дійшли спільної думки, що компостні ящики (у вигляді малих архітектурних форм) доцільно почати створювати на закритих територіях комунальних закладів, на прибудикнових територіях ОСББ. А компостні ями рекомендувати створювати господарям приватних секторів.
За результатами проведеного аналізу та резолюції круглого столу плануємо підготувати пілотний проект, який і стане початком вирішення питання утилізації опалого листя. Отже, утилізувати листя можна без негативного впливу на здоров'я та екологію, а ще й отримувати від цього користь -  компост, який стане гарним добривом для клумб, садів та городів або, навіть, додатковим джерелом прибутку.

Будьте активними та здоровими!

Алексєєв І.С., учасник проекту “Сильні місцеві громади –
ключ до успіху реформи місцевого амоврядування”,
голова правління ВМГО «Наше місто»

Немає коментарів:

Дописати коментар