>

Новинни

!!! Звертаємо Вашу увагу, що Приват банк із 12.02.2022 року відповідно до рішення Наглядової ради МИКОЛАЇВСЬКЕ РУ ПриватБанку перейшов на єдиний МФО та змінив реквізити нашої громадської організації для оплати. 

Зараз вони такі: 



Найменування отримувача: ГО НАШЕ МІСТО 

Код отримувача: 26233285 

Рахунок отримувача у форматі відповідно до стандарту IBAN: UA773052990000026000041701543 

Назва банку: АТ КБ "ПРИВАТБАНК"

_____________________________________

Лідер спорту

«Стабільно рухаємось до мети» - такими словами можна описати сьогоднішній етап реалізації стипендіальної програми «Лідер спорту», яка започаткована у вересні 2021 року громадською організацією «Наше місто».

На сьогоднішній день для здійснення дитячих мрій та бажань уже маємо більше 5 000 гривень, що надійшли у вигляді благодійних внесків від активних мешканців міста та батьків дітей, що відвідують тренування з настільного тенісу в рамках цієї ініціативи.

Сподіваємось, що це тільки початок і у нашому місті знайдеться більше небайдужих людей, які дізнаються про нашу програму та сприятимуть здійсненню дитячих мрій.

Нагадаємо, що у цьому році ми вперше впроваджуємо стипендіальну програму серед спортсменів, тому обрали лише один заклад освіти, із яким підписано договір про співпрацю. У квітні-травні цього року учні Вознесенської гімназії імені Т. Шевченка матимуть змогу взяти участь у стипендіальному конкурсі та отримати стипендії на свій розвиток у спорті.

Тож, чим більше зберемо ресурсів, тим більше матимемо стипендіатів.

Батьки дітей 2-5 класів міста можуть долучитись до програми, привівши свою дитину на тренування із настільного тенісу (деталі за телефоном 0997251280).

А кожен, хто бажає зробити свій внесок у розвиток юних спортсменів може перерахувати посильну суму за реквізитами:

Громадьска організація «Вознесенське об’єднання «Наше місто»

ЄДРПОУ 26233285

Миколаївське РУ АТ КБ Приватбанк

UA773052990000026000041701543,

МФО – 326610

(з обов’язковою приміткою: «Благодійний внесок на стипендіальну програму «Лідер спорту»)

З повагою, правління ГО «Наше місто»

__________________________
Загроза поширення небезпечного вірусу COVID-19 
вимагає від нас солідарності і відповідальних дій.

За ініціативи Фонд громади Вознесенська та міського голови Віталій Луков у місті відкривається окремий «Спецфонд СтопВірус».
Усі кошти, що надійдуть на рахунок Спецфонду, будуть розподілені згідно найактуальніших потреб, що стосуються запобігання розповсюдження вірусу та боротьби з епідемією.
“Спецфонд СтопВірус” має Наглядову раду та прозоре прийняття рішень щодо витрат. На сьогоднішній день до складу Наглядової ради входять:
📌Кучер Емма – лікар-стоматолог
📌Феняк Інна – приватний підприємець
📌Возняк Віталій – молодіжна рада
📌Балабушко Тетяна – приватний підприємець
📌Потушинський Сергій – Вознесенський вісник
📌Алексєєв Іван – громадська організація «Наше місто»
📌Бальцер Вікторія – Фонду громади Вознесенська
📌Плахотний Олександр – голова постійної депутатської комісії з питань охорони здоров'я, соціальної політики, освіти, культури, молоді та спорту.
☎️Всі бажаючі можуть долучитись до роботи Наглядової ради. Ваші заявки приймаються за телефоном 0975185855.
Ми систематично інформуватимемо громадськість про стан надходження та витрачання коштів.
Якщо Ви бажаєте зробити свій внесок у боротьбу з короновірусом, запрошуємо Вас переказати кошти на рахунок Спецфонду:
Благодійна організація «Фонд громади Вознесенська»
Р.рах: UA 75 326610 00000 26005053204744
МФО: 326610
ЄДРПОУ: 26445142
Призначення платежу: благодійний внесок Спецфонд СтопВірус


__________________________________________________________



Гарний початок доброї справи
Благодійництво є досить популярним у наші дні. А конструктивна і злагоджена співпраця між громадою та громадськими організаціями здатна не тільки сприяти отриманню своєчасної допомоги тим, хто її потребує, підвищенню рівня комфорту, задоволенню культурно-освітніх потреб громадян, але й у цілому вирішувати важливі суспільні завдання та знижувати навантаження на міський бюджет.
Громадська організація «Вознесенське об’єднання «Наше місто» висловлює слова подяки усім небайдужим громадянам, які підтримали ініціативу та долучилися до збору коштів на підтримку благодійного проекту «Народжені перемагати». Головною метою цього проекту є залучення коштів для придбання спеціального автомобіля для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями. У рамках реалізації вищезазначеного проекту нашою організацією було проведено благодійний вечір та благодійний аукціон.
За час підготовки до проведення заходу та під час самого благодійного вечора надійшло коштів у сумі 183200,00 грн. На благодійному аукціоні було зібрано 85900,00 грн.  Загальна сума надходжень склала 269100,00 грн. Проте цих коштів ще недостатньо для придбання відповідного транспортного засобу. Ми звертаємося до усіх, хто ще не встиг долучитися до нашого проекту з проханням підтримати людей, який так необхідна мобільність, адже вечір був лише початком цієї доброї справи. Звіт про подальше надходження коштів буде опубліковано на сайті громадської організації «Наше місто».
Громадська організація «Вознесенське об’єднання «Наше місто»
АТ «ОЩАДНИЙ БАНК №10014/0174
р/р  26009300804076, МФО – 326461
КОД – 26233285

І.Алексєєв, голова ГО «Наше місто»

_____________________________________


Правила проведення благодійного аукціону 
"Народжені перемагати"



____________________________________________________

Скейт вже очікує на свого переможця! 
У рамках фестивалю фарб "Холі", що відбудеться в парку Незалежності в День прапора України ми розіграємо гарненький новий скейт із свідодіодною підсвіткою колес. Запрошуємо любителів катання на скейті прийняти участь у конкурсах.
Приходьте, розважайтесь та вигравайте!

_____________________________________________________________________




Організовуємо стрітбол до Дня незалежності України! Долучайтесь!

Організаторами турніру виступають комунальна організація «Вознесенський міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» у партнерстві з громадською організацією «Вознесенське об’єднання «Наше місто».
Турнір плануємо провести серед команд, які завчасно зареєструються, перейшовши за посиланням на сторінці Вознесенський МЦФЗН «Спорт для всіх» у фейсбуці (https://docs.google.com/forms/d/1RZujNX6fC2Lrq8hyLXrYBLgrD4HTkFmHZDH6cl11hyQ/edit) або зателефонувавши нашому фахівцю Кисільову Сергію Георгієвичу за номером – 0661562481.
Під час проведення турніру планується проведення конкурсу кидків серед уболівальників. Переможець отримає гарненькі нові роликові ковзани для занять на міському скейтпарку.
Починайте тренуватись! Турнір розпочнеться о 17 годині 25 серпня на спортивному майданчику ЗОШ №8.
Просимо усіх активних та небайдужих мешканців міста допомогти організувати цей захід для нашої молоді! Бо, як відомо: «Разом ми сильніші!»


Іван  Алексєєв, директор КО ВМЦФЗН «Спорт для всіх»
______________________________________________________




У грудні наша громадська організація підтримала статус неприбутковості. Для цього ми привели Статут у відповідність до сьогоднішнього законодавства та внесли зміни в наш основний документ. також змінилась і назва організації: з Вознесенська міська громадська організація "Наше місто" на Громадська організація "Вознесенске об'єднання "Наше місто".
___________________________________________________________________



АНАЛІЗ КОМЕРЦІЙНИХ ПРОПОЗИЦІЙ

     Сьогодні, 2 листопада, конкурсною комісією, яка проводила конкурс цінових пропозицій на виконання поточного ремонту терапевтичного відділення (акушерсько-гінекологічного відділення) хірургічного корпусу Вознесенської  Центральної районної лікарні було прийнято рішення про перемогу в конкурсі ПП "Будзабезпечення", так як вони запропонували конкурентну ціну та надаливсі необхідні документи.
     Вітаємо переможця! Та маємо надію, що роботи будуть виконано відповідно до договору якісно та вчасно.
     Також шукаємо юридичну чи фізичну особу, яка б могла надати послуги щодо здійснення технічного нагляду по поточному ремонту вказаному вище.
Іван Алексєєв, голова правління ВМГО "Наше місто"


________________________________________________________________



ВІДБУЛИСЬ ВИБОРИ ПРАВЛІННЯ
     28 жовтня 2016 року на засіданні Загальних зборів організації було сформовано нове правління. Головою правління організації переобрали Алексєєва Івана. Заступником голови було обрано нового члена організації Заворотченко Олену. Секретарем організації буде Бусаргін Микола.
     Першочерговими завданнями нового правління є внесення змін у статуті відповідно до нового податкового законодавства, а також завершення робіт щодо ремонту акушерсько-пологового відділення в Центральній районній лікарні.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Запрошуємо членів організації на засідання Вознесенської міської громадської організації «Наше місто», що відбудеться 28 жовтня 2016 року о 15:00
Пропонований порядок денний
1. Звіт голови правління за 2015-2016 роки.
2. Про розгляд заяв на вступ до організації нових членів.
3. Про розгляд питання виключення з організації членів, які не відвідують засідання.
4. Про чергові вибори правління організації.
5. Про надання заступникові голови правління права підпису на офіційних документах організації.
6. Про внесення змін до Статуту, у зв'зку зі змінами в податковому законодавстві.
7. Про затвердження нової редакції Статуту.
8. Про надання повноважень для здійснення змін у Статуті організації.
                                         
__________________________________________________________________________


КОНКУРС ЦІНОВИХ ПРОПОЗИЦІЙ

     21 жовтня 2016 року рішенням правління ВМГО "Наше місто" затверджено склад конкурсної комісії, яка проводитиме конкурс цінових пропозицій на виконання поточного ремонту акушерсько-гінекологічного відділення на ІІ поверсі хірургічного корпусу Вознесенської центральної районної лікарні. Нагадаємо, що кошти, які будуть витрачені на оплату ремонтних робіт, зібрані під час проведення благодійного аукціону на Джинсовій вечірці у травні 2016 року.
     Сьогодні, 24 жовтня 2016 року, відбулась перша зустріч конкурсної комісії з підрядниками, які зацікавлені в отримані коштів на проведення даних робіт. Кожному з підрядників, яких з'явилось п'ятеро, надано дефектний акт та оголошено перелік документів, які потрібно надати: - реєстраційні документи (свідоцтво про державну реєстрацію, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних особ підприємців, свідоцтва платника єдиного податку) - обов'язково;
- кошторис - обов'язково;
- перелік або опис виконаних раніше робіт (фото виконаних робіт) - за бажанням; 
- рекомендації від замовників послуг- за бажанням. 
Пакет документів потрібно надати до 12:00 28 жовтня 2016 року голові правління організації.
     Під час зустрічі у всіх учасників конкурсу була можливість задати питання головному лікарю Володимиру Володимировичу Красьохі, який і без того в деталях розповів про особливості даного ремонту.
Чекаємо на пропозиції від підрядників. 
Наступна зустріч конкурсної комісії відбудеться 31 жовтня 2016 року.

Іван Алексєєв, голова правління ВМГО "Наше місто"





___________________________________________



Запрошуємо всіх на благодійний аукціон «Вечір в стилі JEANS», який відбудеться 21 травня 2016 року о 17 годині на міській набережній Вознесенська. Кошти зібрані в рамках проведення аукціону будуть використані на ремонт пологового відділення Вознесенської центральної районної лікарні. З правилами проведення аукціону Ви можете ознайомитись нижче.


Правила
проведення благодійного аукціону «Вечір в стилі JEANS»
1.Загальні положення:
1.1 Ці правила проведення благодійного аукціону «Вечір в стилі JEANS» розроблені з метою визначення умов, порядку, строків і місця проведення благодійного аукціону «Вечір в стилі
JEANS»
1.2 Організатором Аукціону є ВМГО «Наше місто» (
http://gonashemisto.blogspot.com або https://www.facebook.com/voznashemisto/).
1.3 Аукціон проводиться з метою залучення додаткових ресурсів для ремонту пологового відділення Вознесенської центральної районної лікарні.
1.4 Місце проведення Аукціону:
міська набережна Вознесенська.
1.5 Учасниками Аукціону
може бути будь-яка особа.
 1.6 Участь в Аукціоні означає, що учасник ознайомився з Правилами та згоден з їх умовами.

2. Суть аукціону:
2.1 Учасники Аукціону, можуть ознайомитися з лотами та викупити лот або вступити в торги, які будуть відбуватися на
вечірці.
2.2 Переможцем Аукціону щодо окремого лота є особа, яка запропонувала найбільшу суму (максимальну ставку)
у процесі торгів.
2.3 Переможець Аукціону сплачує суму лоту як благодійний внесок на розрахунковий рахунок
ВМГО «Наше місто», або шляхом внесення готівкових коштів до каси.
2.4. Учасник Аукціону може придбати
необмежену кількість лотів.

3. Порядок проведення Аукціону:
3.1.
Торги проводяться 21 травня 2016 року під час вечірки.
3.2
. Перед початком кожен гість отримує анонімний номер, за яким фіксується його особа. Номер – це контракт на купівлю лота.
3.3. Аукціон відкриває аукціоніст. Щоб зробити ставку, слід підняти руку або подати інший домовлений сигнал. Остаточне рішення щодо продажу лота приймає аукціоніст.  
3.4. Початкова ставка та крок підвищення для кожного лоту визначається індивідуально.

3.5. Учасник Аукціону ознайомлюється із запропонованими лотами та добровільно погоджується на участь у Аукціоні щодо лоту або лотів, які його зацікавили.
3.
6. Початком торгів є момент появи лота на торгах та оголошення початкової ставки.
3.
7. Усі продажі остаточні. Жодних обмінів чи повернень бути не повинно. 3.8. У випадку, якщо покупець відмовляється від лоту, право покупки переходить до того, хто зробив попередню ставку. 

4. Права Аукціона:
4.1. Організатор залишає за собою право публікувати додаткову інформацію про Аукціон, збільшувати або зменшувати строки проведення Аукціону та змінювати умови Аукціону за умови повідомлення Учасників про такі зміни.
Повідомлення здійснюється шляхом розміщення інформації на Інтернет сторінці організації (http://gonashemisto.blogspot.com).
4.2. Усі Учасники погоджуються, що надані відомості про них можуть бути в подальшому використані Організатором без будь-яких часових обмежень, для надсилання інформації тощо. Всі права інтелектуальної власності, що виникають у зв’язку з виконанням цього пункту Правил належать Організаторові Аукціону.
4.3. Організатор не несе відповідальності за неспроможність переможця Аукціону скористатися лотом у зв`язку з відсутністю в нього можливості
забрати лот з особою, сплатити за лот чи з інших підстав.
4.4. У випадку виникнення ситуації, що припускає неоднозначне тлумачення Правил, будь-яких спірних питань та/або питань, не врегульованих Правилами, остаточне рішення приймає Організатор.


_________________________________________________________________________

Рішучі кроки з розвитку екологічного руху

Днями на Львівщині, у Жовкві, відбувся Всеукраїнський екологічний освітній проект МЕГА, "Майстерня Екологічного Громадського Активіста", організатор громадська організація "Українські Креативні Реформатори", проект відбувається за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації, партнер проекту ТМ Тетрапак. 
Засновником проекту є Лілія Ткаченко, громадський діяч, голова ГО «УКР», переможець міжнародної премії Ten Outstanding Young Persons (TOYP) в Україні, 10 видатних молодих людей, у номінації «екологія» і вперше за 76 років представляла Україну в Японії на Світовому Конгресі організації JCI у листопаді 2015 року, національний координатор по роботі з волонтерами «Зробимо Україну чистою» у 2014 році, засновник та організатор міжнародної ініціативи «Дерева Миру» «Trees of Peace». 


Лілія має вже достатньо досвіду у сфері організації екологічних проектів і має важливу місію поширювати свій досвід, створювати осередки проекту «Майстерня Екологічного Громадського Активіста» у всіх регіонах України, залучати та навчати активістів різних міст бути свідомими, більше знати, дбати про навколишнє середовище, знаходити та об’єднувати однодумців з однаковими цінностями, для яких це теж є важливим. 
Участь у проекті взяли 35 активістів з різних регіонів, які отримавши безцінні знання, повертаються додому, щоб у рідних містах розвивати екологічний рух. Будучи на проекті за чотири дні учасники здобули знання з міжсекторної співпраці, отримали практичні рекомендації як організовувати проекти, ефективно взаємодіяти з медіа, громадським, державним та комерційним секторами, зрозуміли як раціонально використовувати ресурси, вести стале домогосподарство, споживати живу здорову їжу, грати в дебати, а також навчилися ставити цілі, дізналися більше як боротися зі стресами та ходили по склу. Свої знання учасникам передавали спікери проекту: Лілія Ткаченко, Оленка Харченко, Оксана Барабаш, Сергій Аніськов, Юрій Чабан, Роман Британчук, Михайло Ткач. 
Вже скоро у різних містах відкриються «Майстерні Екологічного Громадського Активіста», які стануть центрами поширення імпульсів свідомого життя і будуть реалізовувати низку екологічних проектів та ініціатив. 
Учасники, які побували на І тренінговому етапі, написали програму розвитку еко спільнот в Україні і розробили ряд проектів, які будуть втілювати за місцем проживання у різних куточках України, серед запланованих проектів: міжнародна ініціатива «Дерева Миру» «Trees of Peace» 9 квітня 2016 року з висадження дерев та об’єднання заради миру, еко зустрічі, кінопокази, велопробіги з вивчення історії та природи рідного краю, ініціативи «чистий ліс», проведення інформаційних освітніх кампаній, «вуличний арт – графіті» (еко малюнки на фасадах будівель), «стильний пес», виставки картин, інсталяції, eco hub та екологічний фестиваль «Прекрасная Зеленая». 
«Майстерня Екологічного Громадського Активіста» продовжує залучати однодумців та активістів, людей, які мають бажання змінювати своє сьогодні, свої звички, експериментувати, дбати про навколишнє середовище, навчитися та організовувати проекти. Щоб стати учасником майстерні та отримувати знання (навіть дистанційно) та новини можна реєструватися за посиланням: https://goo.gl/APUOTY . Або телефонуйте координаторові у Вознесенську. Наше місто Вознесенськ на проекті представляв Іван Алексєєв (тел. 0997251280). Уже згодом на базі ВМГО «Агентство економічного розвитку» буде відкрита «Майстерня Екологічного Громадського Активіста», під час якого ви дізнаєтесь більше про новий досвід, здобутий на проекті та презентує план заходів, до яких зможуть долучитися всі бажаючі та еко активісти. 
Після ІІ етапу реалізації ініціатив учасники проекту зберуться навесні на Завершальну Конференцію, 23 квітня у Києві щоб поділитися досвідом та розповісти про свої успіхи. 
Приходьте на прес-конференцію та дізнавайтесь як можна весело, з користю проводити час і знаходити нових позитивних друзів і творити зміни сьогодні! 
Наслідіть чистотою у своєму місті

Деталі про проект Ви можете знайти на сайті: http://ukrngo.org.ua/project/eco-weca/ 

Проект в соцмережах: 


Правління ВМГО «Наше місто»
__________________________________________________________________


Готуємось до участі в МЕГА (Майстерні екологічного громадського активіста), що проходитиме в місті Жовква з 11 до 14 лютого. 34 учасники з різних регіонів України, які ведуть здоровий спосіб життя і хочуть розвивати екологічний рух, навчаться і будуть реалізовувати соціально-екологічні ініціативи, проекти.
Етапи проекту:

І етап: 4-дні тренінгового навчання, Львівщина (11-14 лютого 2016)
ІІ етап: 2 місяці реалізації локальних проектів, виконання домашнього завдання (за місцем проживання)
ІІІ етап: Завершальна конференція, м.Київ 23.04.2016 
У програмі школи: міжсекторна співпраця (з медіа, комерційним, громадським та державним секторами), дебати, гайд-парки, стале домогосподарство, здорове харчування, стресменеджмент.
Спікери: Олександр Солонтай, Яків Рогалін, Сергій Аніськов, Михайло Ткач, Оленка Харченко, Оксана Барабаш, Лілія Ткаченко. 

                                                                                                        Правління ВМГО «Наше місто»


_________________________________________________________



Продовжуємо вивчати польський досвід
Голова організації з 6 по 13 березня 2016 року візьме участь у навчальному візиті до Польщі в рамках проекту «Сильні місцеві громади - ключ до успіху реформи місцевого самоврядування», який реалізується Фондом «Освіта для демократії» (Варшава, Польща), ГО «Наше Поділля» (Вінниця, Україна), Товариством Лева (Львів, Україна) та Мережею «Громадські ініціативи України».
У рамках візиту передбачається: зустрічі з ОМС різних рівнів, зустрічі з локальними ГО, ознайомлення з прикладами корисних практик у галузі міжсекторної співпраці, локальної активності та механізмів участі, лекції на вищезгадані теми, а також лекції і зустрічі, присвячені гендерним питанням.  Метою візиту є не лише ознайомлення учасників з досвідом польської реформи та способами локального розвитку, але й сприяння якнайкращому проведенню локальних ініціатив, які реалізовуватимуться групами в майбутньому. 


_______________________________________________________________________




Українці вивчали польський досвід місцевого самоврядування
У навчальному візиті 16-21 листопада 2015 року до Республіки Польща «Місцеве самоврядування у Польщі: чому воно працює?» взяли участь 17 представників з 5 регіонів України, утому числі й я - голова Вознесенської міської громадської організації «Наше місто», методист міського науково-методичного центру - Іван Алексєєв.  
Навчальна поїздка, яка є третьою із серії трьох навчальних візитів, організована Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ з метою ознайомлення українських учасників з історією реформ та сучасними механізмами функціонування місцевого самоврядування у Польщі. Проект співфінансувався з фондів Програми "Підтримка демократії" фінансованої в рамках програми польського співробітництва в цілях розвитку Міністерства закордонних справ РП.
У рамках навчального візиту учасники мали змогу відвідати:
·         Міністерство адміністрації та цифризації Республіки Польща.
·         Офіс Фундації ПАУСІ, де відбулась зустріч з Prof. Paweł Swianiewicz, начальником відділу місцевого розвитку та політики в Університеті Варшави.
·         Лодське воєводське управління (представництво Уряду).
·         Управління Маршалка Лодзького воєводства (найвищий рівень самоврядування).
·         Адміністративний суд воєводства Лодзького.
·         Староство Ленчицького повіту (середній рівень самоврядування).
·         Управління гміни Гора Св.Маргарити (базовий рівень самоврядування).
·         Уряд міста Турек (базовий рівень самоврядування).
·         Асоціацію гмін «Чисте місто, Чиста гміна», Завод з переробки побутових відходів.
·         Будинку соціальної допомоги у Карзавичах.
Поїздка стала хорошою можливістю переконатися в можливості позитивних економічних перетворень країни. Польща є зразком впровадження реформ, і зокрема адміністративних. Тому вивчення цього досвіду його наочних прикладів допоможе учасникам ефективно долучитися до побудови нової системи адмін устрою і в Україні.
Під час візиту ми змогли вивчити польський досвід децентралізації та побачити місцеве самоврядування в дії на різних рівнях, починаючи з воєводства та закінчуючи найменшим рівнем - гміною.
Протягом візиту учасники знайомились з особливостями польського самоврядування, і мали можливість порівняти його з українською моделлю, яка, за словами польського проф. П.Сванєвіча, має багато спільного з польською адміністративною структурою. Принциповою різницею є те, що на рівні гміни та повіту (села та району відповідно) немає жодного представника центральної влади, тобто уряду чи президента.
У кожній гміні є рада гміни та правління гміни. Правлінням керує обраний людьми війт або бургомістр. Йому підпорядковані комунальні підприємства та заклади, установа гміни, організаційні одиниці гміни.
Схожа модель і на рівні повіту. Рада повіту, Правління повіту, яким керує староста, обраний людьми. У його підпорядкуванні знаходиться повітова об’єднана адміністрація, до якої входять повітові організаційні одиниці, повітова установа старости, керівники повітових служб інспекції та охорони. На цих двох рівнях справжнє самоврядування, немає жодної людини, яка б призначалась президентом чи урядом.
На рівні воєводства вже з’являється представник державної влади – воєвода. Він керує воєводською об’єднаною адміністрацією, куди входять воєводська установа та воєводські служби інспекції та охорони. Разом з тим обирається воєводський сеймик (рада воєводства), який має своє правління, керівником якого є маршалек. А органи необ’єднаної адміністрації напряму підпорядковуються міністерствам.
Треба зауважити, що на кожному з рівнів чітко виражені функції кожного та ще й мають свої бюджетні надходження, які залежать тільки від їх праці. Саме через це вони є дійсно незалежними. І саме це заставляє їх спільно працювати на один результат у межах своєї територіальної одиниці.
Дуже важливим є те, що кожен з рівнів фінансується як з державного бюджету у вигляді субвенцій та дотацій, так і з власних доходів, які отримають із прибутків комунальних підприємств та зі сплати податків. Більшість податків залишаються на базовому рівні самоврядування.
За час навчального візиту мені вдалося не тільки краще зрозуміти особливості польського самоврядування, а також визначити ті аспекти української децентралізації, які є не у повній мірі продумані. Сподіваюся та буду робити все можливе, щоб отримана у процесі навчальної поїздки інформація та досвід посприяли впровадженню якісних змін у моїй місцевості.
Також ми побачили сильні та слабкі сторони системи місцевого самоврядування Польщі. Після побаченого краще розумієш, що об’єднання громад має на меті не лише зменшення витрат на апарат місцевих рад і збільшення податкових преференцій для об’єднаних громад, а основна мета - створення спроможних громад, які на місцях зможуть ефективно реалізовувати свої завдання, правильно розпоряджатися ресурсами, реалізовувати інфраструктурні проекти. Бо в єдності сила, і саме в цьому ми переконалися на прикладі гміни «Гора Св.Маргарити», у якій фермерські господарства збирають одні з кращих урожаїв, створено шикарну інфраструктуру,  побудовано хороші дороги, шикарні спортмайданчики з освітленням та на прикладі Асоціації гмін «Чисте місто, Чиста гміна», де побудований завод з переробки побутових відходів, на прикладах містечок Турек та Унейов, які змогли перепрофілювати свою спеціалізацію і вийти на високий рівень розвитку.
Усі учасники були вражені інфраструктурою, та тим, що більшість коштів було залучено з фондів Євросоюзу після підписання Угоди про асоціацію. Але після приєднання Польщі та країн «Вишеградської Четвірки» до Євросоюзу фонди вже майже не допомагають, бо й самі поляки вже мають своє. Дані фонди тепер вже переключились на наступних сусідів Євросоюзу, до яких належить і Україна, бо європейці вже давно зрозуміли: «Чим краще живе твій сусід, тим краще будеш жити ти!»
Що потрібно зробити нам, для початку? По-перше, кожному виконувати свою роботу якісно. Робити те, що вмієш. По-друге, бути не байдужим, свідомим, розуміти процеси, які відбуваються та контролювати їх (одним словом навчатись, розвиватись). По-третє, дорожити своїми близькими, любити свою землю, мову та вірити… Ми можемо жити набагато краще, але робити все потрібно разом. Іншого, на мою думку, немає.
Нехай Вам щастить!

І.Алексєєв, голова Вознесенської міської ГО «Наше місто»


______________________________________________________________________





Використовуйте воду ефективно
Однією із глобальних проблем людства є нестача чистої, придатної для господарства води. Останні десятиліття ця проблема дуже гостро стоїть і на півдні України.
На сьогоднішній день в Миколаївській області також відчувається нестача водних ресурсів, особливо для господарських потреб. Вода в містах подається погодинно та й дорого коштує. Місто Вознесенськ було чи не єдиним, де вода мешканцям подавалась цілодобово. Але, так як комунальне підприємство «Водопостачання м. Вознесенська» має борг за електроенергію, то і в нашому місті з’явився графік відключень води. Також постійно росте тариф за використання води, а так як багато мешканців міста поливають свої присадибні ділянки, то відповідно їм потрібно багато платити або не поливати. Та ще й на додаток стався порив на каналізаційному колекторі й тепер через ремонтні роботи часто припинятиметься подача води, а значить людям потрібно мати постійний запас води, особливо, якщо потрібно поливати клумби, газони, городи.
Враховуючи вищевказану ситуацію, починаючи з березня 2015 року представники Вознесенської міської громадської організації «Наше місто» розпочали реалізацію проекту «Ефективне використання води власниками присадибних ділянок і мешканцями ОСББ та ЖБК міста Вознесенська», який фінансовано в межах проекту  Херсонської МО "Нова генерація" в межах проекту "Локальні НГО для розвитку громад" за фінансової підтримки Національного фонду розвитку демократії.
Так як в місті багато присадибних ділянок, газонів та клуб, які поливаються, то метою проекту є підвищити ефективність використання води мешканцями міста на ЗРОШЕННЯ присадибних ділянок та прибудинкових територій.
Знайти шляхи та механізми, які б сприяли переходу мешканців міста до більш ефективного використання води плануємо під час організації та проведення круглого столу, залучивши до вирішення проблеми владу, бізнес та партнерські громадські організації. Круглий стіл відбудеться 15 травня в малій залі міськвиконкому о 14:00.
Результатом реалізації проекту має стати створений реєстр, до якого включено домогосподарства, що використовують крапельну систему зрошення. Перші ОСББ та домогосподарства, які подадуть анкети-заявки та потраплять до реєстру безкоштовно отримають елементи системи для крапельного зрошування.
У подальшому хочемо, щоб для тих, хто потрапить у реєстр, міською владою були встановленні певні стимули, заохочення.
Також під час роботи круглого столу ВМГО «Наше місто» буде оголошено конкурс цінових пропозицій на закупівлю «Елементів системи крапельного зрошення: стрічка для крапельного зрошення» (5000 метрів) та на виготовлення «Інформаційних матеріалів: друк тематичних листівок» (3000 штук). Запрошуємо бажаючих взяти участь у тендері на круглий стіл, де Ви зможете дізнатись більш детальну інформацію.

З найкращими побажаннями,

правління Вознесенської міської громадської організації «Наше місто»

_____________________________________________________________________________







Голова правління організації в рамках проекту "BRD-NET: Чорноморська мережа регіонального розвитку. Передача Вишеградського досвіду з регіонального розвитку Чорноморським країнам." успішно завершив онлайн курс з розробки проектів та став учасником тренінгу «Особливості розробки проектів на європейські фонди», який відбувся в місті Одесі 19-20 лютого.
Тренінг проводили експерти з Угорщини та України. Учасниками тренінгу станули активні члени Груп місцевого розвитку (ГМР) з пілотних міст проекту

Немає коментарів:

Дописати коментар