>

субота, 2 січня 2016 р.

Як вирішити проблему опалого листя у нашому місті.
Цього року починаючи з серпня громадські активісти міських громадських організацій разом із працівниками виконавчого комітету Вознесенської міської ради спільно приймали участь у проекті “Сильні локальні громади”, який організований декількома організаціями такими як: Громадські ініціативи України, Товариство Лева, Наше Поділля.
У рамках даного проекту робочі групи чотирьох громад Миколаївської області (Доманівської, Веселинівської, Баштанської та м.Вознесенська) відвідали два тренінгових навчання, після чого перед ними стояло завдання провести у своїх громадах локальний аналіз обраної ними проблеми. Учасники окремо подавали заявки на участь у проекті, тому організатори вибирали учасників самостійно. До робочої групи від міста Вознесенська були відібрані  Дворецька Лариса, Зелінська Тетяна, Трандафіл Сергій, Потушинський Сергій, Заворотченко Олена, Алексєєв Іван.
Робочою групою було обрано проблему, яка цього року підіймалась у місцевих ЗМІ, про неї говорили представники влади та активісти - це проблема утилізації опалого листя. Багато людей з приходом осені почали палити листя. Дим від спалювання листя надзвичайно шкідливий і, якщо він вже є, то шкодить усім без винятку. Саме через це ми обрали цю проблему, а не якусь іншу.
У ході аналізу ми намагались знайти відповіді на такі питання:
“Чи існує проблема з утилізацією листя в місті?
Як вирішується проблема утилізації опалого листя громадою та міською владою?
У яких районах міста проблема опалого листя найбільш актуальна? Де найбільше палять листя?
Чому люди спалюють листя?
Які можливі варіанти екологічної утилізації листя?”
Шукаючи відповіді на дані питання спочатку ми створили форму анкети та провели анкетування мешканців міста про їх бачення щодо спалювання листя. Були розповсюджені паперові анкети, а також створено анкету за допомогою гугл-форми.
За допомогою дослідницької прогулянки  виявили місця з найбільшим скупченням листя та місця, де його найбільше спалюють. Створили гугл-карту, на яку нанесли вище зазначені місця.
Взяли інтерв’ю у директора КП «СОМ» (санітарна очистка міста) та депутатів міської ради Костюкова О.С., Бебінова Р.С.
Щоб визначити основні напрямки вирішення проблеми побудували “дерево проблем” та підготували SWOT аналіз.
За результатами аналізу плануємо підготувати проект, яким розпочати вирішення питання утилізації опалого листя. Думаємо, що вирішити дане питання, не спалюючи листя, можливо за допомогою створення в місті компостних ям та ящиків. Та ще й отримати при цьому компост, який стане гарним добривом для клумб, парків, садів та городів або, навіть, додатковим джерелом прибутку.
Підсумовуючи, хочемо зазначити, що кожен мешканець уже зараз може розпочати вирішувати дану проблему, створивши у себе таку компостну яму. Вирішити можна будь яку проблему, але для цього потрібне розуміння проблеми та бажання її вирішити.
Будьте активними та здоровими!

Алексєєв І.С., учасник проекту “Сильні локальні громади”

Немає коментарів:

Дописати коментар